Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22.11.2020

niedziela 22.11.2020

1.  Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię, za piękne kwiaty i dekorację.

2.  Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła, ostatnia w roku liturgicznym – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, oraz odmawiając modlitwę  „O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, wejrzyj na nas korzących się u stóp Twego ołtarza. Stałe warunki, które trzeba zawsze wypełnić (spowiedź święta, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego).

3.   Dzisiaj święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Wspólnoty dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa.

4.   Dzisiaj też święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu, taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu.

5.  Przypominam że, jest już dostępna książka intencji na nowy rok 2021. Zapraszam, w miarę możliwości, do szybkiego wpisywania  intencji, tak aby ważne dla nas rocznice i  jubileusze były związane z powierzeniem nas Bogu przez ofiarę Jezusa Chrystusa.

6.  Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w środę, 25 listopada o godz. 18.00, na plebanii.

7.  W piątek po Mszy św. wieczornej będzie możliwość Adoracji Najśw. Sakramentu w ciszy. Adoracja będzie trwała od 17.30 do 18.00. Szczególnie będziemy modlić się o ustanie pandemii i potrzebne łaski dla wszystkich parafian.

8.  Przypominam też że, Parafialny Zespół Caritas rozprowadzał „świece Caritas” związane z Wigilijnym Dziełem Pomocy Dzieciom 2020. Mała świece po 6 zł i duże świece po 15 zł. Zachęcam do zakupów. Z racji problemów z dystrybucją świec proszę zapytać sąsiadów i bliskich o chęć zakupów, a w razie potrzeby dostarczyć świec dla chętnych.

9.  W przyszłą niedzielę poświecę opłatki na stół wigilijny, i przekażę życzenia od Biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Będzie je można zabrać z zakrystii. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczymy na remont salki parafialnej.

10.  Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny. Pobłogosławię wieńce adwentowe.

11.  Wszystkim parafianom i gościom życzę owocnej niedzieli, tak aby realnie przemieniał tydzień wypełniony obowiązkami.