Ogłoszenia Parafialne - VI Niedziela Zwykła 14.02.2021

niedziela 14.02.2021

1. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Dziś rozpoczynamy „Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu”.

3. Podobnie jak w zeszłym roku zakupiłem tzw. „Zdrapkę Wielkopostną”. Jest ona wyłożona przy wyjściu z kościoła. Przypominam, iż są to codzienne wielkopostne zadania dla całej rodziny. Zachęcam, aby zabrać „zdrapkę” rodzinie lub znajomym, którzy z powodów epidemicznych nie uczęszczają na Mszę św.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać środę Popielec, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msza św. w Milsku o godz. 17.00, a w Zaborze o godz. 18.00. Przypominam o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich w przedziale wieku 18-60 lat. Polega on na powstrzymaniu się od spożywania mięsa i pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu posiłków – jeden posiłek do syta. Obowiązuje nas też powstrzymanie się od spożywania alkoholu. Od Środy Popielcowej do pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

5. W Środę Popielcową dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca w tym dniu jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Milsku, w Czwartek o godz. 16.30, a w Zaborze  w piątek też o godz. 16.30 w Zaborze. Zapraszam do uczestnictwa, dzieci, młodzież i dorosłych.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Milsku w niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.45, a w Zaborze przed Mszą św. o godz. 11.20.

8. W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii św. i ich rodziny na Mszę św. o godz. 13.00 do Zaboru. W czasie tej Mszy św. będzie poświęcenie świec komunijnych.

9. W niedzielę 28 lutego, zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania na dodatkową Mszę św. na godz. 13.00 do kościoła w Zaborze.

10. Arcybisku Stanisław Gądecki jako   przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski wystosował do nas apel na wielki post roku 2021. Można się z nim zapoznać na stronie internetowej parafii.

11. W zbiórce na potrzeby hospicjów zebraliśmy 260 zł, a na pomoc Chorwacji 190 zł.

12. Przypominam że od 15 lutego kontynuujemy nasze zbiórki pieniędzy na fundusz budowlany. Bóg zapłać.

13. Wszystkim parafianom i gościom życzę, dobrej niedzieli.