Ogłoszenia Parafialne - V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

niedziela 21.03.2021

1. Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w porządkowanie naszego odpustu parafialnego. Dziękuję Pani Danusi i Pani Zycie za dekorację kościoła. Służbie liturgicznej i Panu organiście za posługę i wszystkim parafianom za obecność i modlitwę.

2. W Milsku poproszę o posprzątanie na niedzielę Palmową Panie: Julie Diaczuk i Sylwię Fryga, a na święta Wielkanocne Panie: Małgorzatę Pieniążek i Genowefę Kapusta.

3. W Tygodniu Modlitw o Ochronę Życia obchodzimy dziś, tj. 21 marca, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy o naszej otwartości i pełnej akceptacji tych osób. Warto też wiedzieć, że trwa proces beatyfikacyjny prof. Jérôme Lejeune’a, wybitnego francuskiego genetyka i odkrywcy przyczyny zespołu Downa czyli trisomii 21. Przypomina dziś o tym Stowarzyszenie TRISO, działające na rzecz pomocy osobom z trisomią 21, ich rodzinom i dzieciom poczętym w łonie matki.

4. W Czwartek 25 marca obchodzimy ur. Zwiastowania Pańskiego. Msza św. w Milsku o godz. 17.00 a w Zaborze o godz. 18.00. W tym dniu możemy też złożyć deklarację „Adopcji dziecka poczętego”. Są wyłożone przy wyjściu z kościoła, a przynosimy je właśnie 25 marca na Eucharystię.

5. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i na Nabożeństwo „Gorzkich Żali”, które odbywają się w naszej parafii.

6. W uroczystość św. Józefa papież Franciszek zainaugurował „Rok rodziny”. Foldery związane z tym wydarzeniem są przygotowane i wyłożone przy wyjściu z kościoła.

7. W przyszła niedzielę to niedziela „Palmowa”, proszę o przyniesienie palm do kościoła.

8. Pozostało jeszcze kilka świece „Caritas” na stół Wielkanocny w cenie 15 zł. Przypominam też o prośbie, aby zapełnić torby charytatywne, produktami żywnościowymi, które posłużą nam do zrobienia paczek na stół wielkanocny dla potrzebujących.

9. Dziękuję za wszystkich ofiary materialne i duchowe złożone na rzecz naszej parafii.

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę, dobrej niedzieli.