Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 04.04.2021

niedziela 04.04.2021

1. „Nikt nie ma większej miłości, niż ten, kto oddaje swoje życie za swych przyjaciół i On, Jezus Chrystus, je za nas oddał. Za ciebie. Za mnie. Odzyskał je i towarzyszy nam pełnią swego życia. Pozwól, by ci towarzyszył. On cię kocha. Wielkanoc, to Jezus żywy” (papież Franciszek). Chciałbym Wam życzyć z okazji Świąt Wielkiej Nocy, abyście pozwolili towarzyszyć Jezusowi Zmartwychwstałemu na każdym etapie Waszego życia; abyście pozwolili trwać przy Was Bożej miłość a szczególnie w Waszych codziennych zajęciach. Życzę też radości, pokoju i zdrowia. Szczęść Boże.

2. Chciałbym też, podziękować za pomoc w przeżyciu Triduum Paschalnego i Świat Wielkanocnych pani Danusi, Pani Zycie i Klaudii, które podjęły się pracy przy dekoracji kościoła. Dziękuję Panu Wacławowi za przygotowanie dekoracji. Pani Zycie, Pani Grażynie i Pani Ewie za czuwanie w zakrystii i porządki w naszym kościele. Patrykowi za pomoc w przygotowaniu liturgii. Panu organiście za oprawę muzyczną. Ochotniczej Staży Pożarnej za pomoc w błogosławieństwie rodzin i pokarmów w Wielką Sobotę. I Wam wszystkim za pomoc w przeżywaniu tych świąt, za świadectwo wiary i zaangażowania. Bóg zapłać.

3. W Milsku chciałbym podziękować paniom Wiesławie Siusta, Krystynie Orzechowskiej i Małgorzata Pieniążek za dekorację grobu Pana Jezusa i ciemnicy oraz za porządek w kościele. Panu Damianowi za czuwanie przy otwieraniu i zamykaniu naszego kościoła.

4. Jutro drugi dzień świat Wielkanocy. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. O 13.00 jest dodatkowa Msza św. w Milsku, która jest przeniesiona z Dąbrowy. Taca przeznaczona na potrzeby KUL i IFT w Zielonej Górze.

5. Msze Święte są odprawiane w stałym porządku od środy. We wtorek Mszy św. nie będzie.

6. W przyszły piątek z okazji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień miłosierdzia. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Zielonogórsko - Gorzowskiej.

8. W tym tygodniu trwamy w modlitwie nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

10. Na fundusz budowlany z ul. Zamkowej zebraliśmy 160 zł. Bóg zapłać.

11. Bóg zapłać też za wszystkie ofiary duchowe i materialne składane na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

12. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy, na odkrywanie bogactwa Zmartwychwstałego Chrystusa.