Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Trójcy Świętej 07.06.2020

niedziela 07.06.2020

1. Dziękuję Panią za posprzątanie i przygotowanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię. Chciałbym poprosić o posprzątanie kościoła w Zaborze osoby z ul. Lipowej nieparzyste od 3 do 11.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Módlmy się w tym miesiącu, aby ci, którzy cierpią odnaleźli swoje drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa. Modlimy się tą intencją za naszych parafian i za cały kościół.
  3. W czwartek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Proszę o dekoracja domów i okien, mino że nie będzie procesji po naszej miejscowości. W tym roku, będziemy gościć na uroczystej Mszy św. w Zaborze Biskupa seniora Stefana Regmunta, który wygłosi homilie i też poświeci figurę św. Józefa zainstalowana przed kościołem w marcu.
  4. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zgodnie z uprawnieniem udzielam dyspensy co do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominam iż, korzystając z dyspensy, jesteśmy zobowiązani do jakiejś formy zadośćuczynienia przez modlitwę lub uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała.
  5. W dniach od 12 do 14 czerwca miała się odbyć Piesza pielgrzymka w intencji powołań do Paradyża. W tym roku ma ona charakter duchowy. Włączmy się w to dzieło przez nasze modlitwy.
  6. W dniach 14-21 czerwca – Rokitno, obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji.
  7. W przyszłą niedzielę – zbiórka do puszek – na KUL i IFT w Zielonej Górze.
  8. W przyszłą niedzielę Msza św. w Dąbrowej.
  9. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, kiedy modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa. Zachęcam do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej.
  10. Młodzież, która będzie przystępować do sakramentu bierzmowania otrzyma krzyż, które będzie nosić w czasie sakramentu, w sobotę 20 czerwca o godz. 18.00 na uroczystej Mszy św. Obecność obowiązkowa.
  11. Proszę osoby, które podjęły posługę zbierania pieniędzy na fundusz budowlany w naszym kościele o podjęcie się tej posługi w miesiącu czerwcu. Dziękuję też osobą z ul. Akacjowa, Sportowa, Szkolna, Szkolna, Kwiatowa, które złożyły na fundusz budowlany 521 zł. Bóg zapłać.
  12. W kościele w Milsku zakończyliśmy wymianę stolarki okiennej w wieży. Koszt całej inwestycji to 21.300 zł. Pozostało na koncie 39.337 zł.
  13. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński przypomina że z tym, z dniem 1 czerwca br. odwołuję dyspensę z 14 marca br. dotyczącą obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Powracamy zatem do obowiązujących w prawie kościelnym zasad od przestrzegania których zwolnione są jedynie osoby chore, w podeszłym wieku, przebywające na kwarantannie czy też z innych ważnych przyczyn niezdolne do fizycznej obecności na Mszy św.
  14. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławieństwa, radości i pokoju w tym nadchodzącym tygodniu.