Ogłoszenia Parafialne - Niedziela Palmowa 28.03.2021

niedziela 28.03.2021

1. Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w porządkowanie naszego kościoła.

2. Trwamy w duchowej łączności z całym kościołem w modlitwie o ustanie epidemii, łaskę zdrowia dla chorych i siłę dla tych którzy zmagają się z chorobą.

3. Spowiedź święta w tym tygodniu w środę o od 17.00 w Milsku i o od 17.30 w Zaborze. Można też umawiać się przez telefon na spowiedź.

4. Zgodnie ze wskazaniami biskupa diecezjalnego Triduum Paschalne, czyli Wielki Czartek, Piątek i Sobota odbędą się w określonym porządku. W celebracjach może brać udział w kościele nie więcej jak 20 osób w Zaborze i 15 osób w Milsku. W czasie celebracji będą otwarte drzwi kościoła, tak aby wierni mogli też zgromadzić się przy kościele z zachowaniem norm sanitarnych. Zachęcam, aby w tym czasie łączyć się też duchowo z naszą świątynią. Kościół daje też możliwość duchowej komunii św., kiedy z jakiś powodów nie możemy uczestniczyć w Eucharystii a jednocześnie mamy głębokie pragnienie przyjęcia Pana Jezusa do naszego serca. W Wielki Czwartek nasze kościoły będą otwarte po celebracji liturgicznej do godz. 22.00. W Wielki  Piątek i Wielką Sobotę, od godz. 15.00, do 21.00, tak aby umożliwić wiernym modlitwę adoracje i modlitwę indywidualną. Liturgia Wielkiego Czwartku i Piątku odbędą się w Milsku o 17.00 a w Zaborze o 18.30. Liturgia Wielkiej Soboty w Milsku o 18.00 a w Zaborze o 19.30.

5. W związku z trudną sytuacja epidemiczną w „Wielki Piątek” odwiedzę tylko tych chorych, którzy zostaną zgłoszeni przez telefon lub indywidualnie od godz. 9.00.

6. W niedzielę wielkanocną Msze św. o 6.00 w Zaborze, o 9.00 w Milsku, i o 10.30 w Zaborze. W drugi dzień świat Msze św. jak w niedzielę. Msza święta z Dąbrowy została przeniesiona na 13.00 do kościoła w Milsku.

7. W Wielką sobotę, aby poświęcić pokarmy objadę samochodem wszystkie nasze wioski. Na początku w każdej wiosce odmówię błogosławieństwo pokarmów, a potem wyruszę samochodem przez wioskę, tak aby udzielić błogosławieństwa wszystkim parafianom i błogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Program: Łaz - godz. 9.00, Wielobłota – 9.30, Tarnawa i Mielno 10.00, Zabór – 10.30, Milsko – 12.00, Dąbrowa 12.30, Czarna – 13.00. To czas przewidziany proszę być czujnym.

8. 6 osób złożyło w naszej parafii 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego deklaracje modlitwy w intencji dziecka poczętego. Dziękuję za podjęcie tego ważnego działa w obronie życia.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz budowlany. Z ul.  Witosa, Leśna, Morwowa, Gronowa, Ogrodowej i Błotnej żebraliśmy 420 zł. Bóg zapłać za te ofiary.

10. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy, abyśmy w pokoju serca i owocnie przeżyli Triduum Paschalne i święta Wielkiej Nocy. Módlmy się na różańcu powierzając się Matce Bożej.