Ogłoszenia Parafialne - IV Niedziela Wielkiego Postu 14.03.2021

niedziela 14.03.2021

1. Dziękuję wszystkim osobom, zaangażowanym w porządkowanie naszego kościoła.

2. W naszej parafii rozpoczęliśmy rekolekcje Wielkopostne. Msza św. z nauką rekolekcyjna poniedziałek o godz. 17.00 w Milsku, a w Zaborze o 18.30. We wtorek Msza św. o 17.00 w Milsku i o 18.30 w Zaborze. Spowiedź wielkopostna, w poniedziałek i wtorek w Milsku od godz. 16.30, a w Zaborze od godz. 18.00. Proszę o przystępowanie do tego sakramentu Bożego Miłosierdzia. Będzie jeszcze okazja do spowiedzi w wielka środę.

3. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i na Nabożeństwo „Gorzkich Żali”, które odbywają się w naszej parafii.

4. 19 marca, w piątek, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci naszego patrona św. Józefa. Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. Kan. Mirosław Donabidowicz, dziekan dekanatu św. Jadwigi. Homilię wygłosi ks. Kan. Stanisław Podfigórny dyrektor diecezjalne Caritas. Przeżyjmy tę uroczystość we wspólnocie parafialnej. Po Mszy św. ks. Mirosław pobłogosławi wyremontowaną salkę parafialną. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W uroczystość św. Józefa papież Franciszek zainauguruje „Rok rodziny”.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św.  i ich rodzin.

7. PZC rozprowadza świece „Caritas” na Wielkanoc w cenie 15 zł., z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla seniorów i na schronisko dla bezdomnych w Żukowicach. Przygotowane zostały też torby charytatywne, do których można złożyć produkty żywnościowe i przynieść do kościała lub na plebanię. Dziękuję za prowadzenie tego dzieła PZC.

Wszystkim parafianom i gościom życzę, dobrej niedzi