IV Niedziela Adwentu 20.12.2020

1.  Dziękuję też za przygotowanie i posprzątanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

2.  We wtorek spowiedź św. W Milsku od 16.30 do 17.30. W Zaborze od godz. 17.30.

3.  W środę Msza św. o godz. 9.00, a po Mszy dekoracja kościoła na święta Bożego Narodzenia. Zapraszam wszystkich chętnych do zaangażowania się.

4.  W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msza św. pasterska w Milsku o godz. 22.30, a w Zaborze o 24.00. Pasterka z Zaboru będzie transmitowana na naszym profilu Facebookowym.  Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy nam wspólna modlitwa, zapalamy świecę, przeczytajmy fragment Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela, dzielmy się opłatkiem, wspólnie śpiewamy kolędy, darujemy sobie winy i urazy. Zwyczaje wigilijne, należy pielęgnować, zachowywać i przekazywać przyszłym pokoleniom. Tradycyjnie zachowujemy wstrzemięźliwość (post) od potraw mięsnych, chociaż ten post nie jest obowiązkowy – jest piękną polską tradycją, którą winniśmy kontynuować. W tym dniu powstrzymajmy się od spożywania alkoholu.

5.  W czwartek 24 grudnia, dzień imienin Biskupa Seniora Adama Dyczkowskiego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach. Niech dobry Bóg darzy go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

6.  Podczas pasterki taca na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. ks. Bpa Wilhelma Pluty.

7.  W piątek uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze św. będą odprawione według porządku niedzielnego, ale nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 w Zaborze. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.  W sobotę drugi dzień świat Bożego Narodzenia i wspomnienie liturgiczne św. Szczepana pierwszego męczennika – Mszę święte według porządku niedzielnego. Nie będzie celebrowana Msza św. w Dabrowej.

9.  Wizyta kolędowa wiernych w kościele, o czym mówił Biskup Diecezjalny w liście pasterskim rozpocznie się w naszej wspólnocie po nowym roku.

10.  Nasza remontowana salka parafialna została już pomalowana, wyposażona już w system grzewczy, zamówiony też został aneks kuchenny, zakupiona lodówka. Następnym etapem będzie położenie płytek i zakończenie prac w łazience. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i przelewy na konto na ten cel.

11.  W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty pani Zofia Robak z Łazu. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00 na cmentarzu w Zaborze.

12.  Wszystkim parafianom i gościom życzę spokojnego przygotowania do świat Bożego Narodzenia w klimacie adwentowego czuwania.