III Niedziela Adwentu 13.12.2020

1.  Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

2.  W czasie adwentu celebrujemy Mszę św. o Najśw. Maryi Pannie tzw. Roraty. Zapraszam wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych, na Msze św. roratnie które celebrujemy we wtorek, czwartek i piątek w okresie Adwentu. Proszę o przyniesienie lampionów, jako znaku czuwania.

3.  Dziś rozpoczęliśmy w naszej parafii „Rekolekcje Adwentowe”, które głosi do nas ks. Łukasz Grzendzicki, wikariusz parafii Najśw. Zbawiciela w Zielonej Górze. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św.; przypominam, że w  niedzielę dodatkowa Msza św. o 13.00 w Milsku, przeniesiona z Dąbrowy; w poniedziałek Msza św. o 17.00 w Milsku, a w Zaborze o 18.30. We wtorek Msza św. o 17.00 w Milsku i o 18.30 w Zaborze. Spowiedź adwentowa, w poniedziałek i wtorek w Milsku od godz. 16.30, a w Zaborze od godz. 18.00.

4.  Dzisiaj 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

5.  Dzisiaj dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Módlmy się za księży emerytów o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

6.  W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitwy o życie chrześcijańskie rodzin.

7.  Przypominam że, żywności i środków czystości, które chcemy ofiarować potrzebującym przynosić do poniedziałku. Dziękuję wszystkim parafianom za zakup świec Caritas.

8.  W naszym kościele są dostępne automatyczne podajniki z wodą święconą.

9.  "Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia –  do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”.

10.  Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego czuwania adwentowego.