II Niedziela Adwentu 06.12.2020

1.  Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

2.  W czasie adwentu celebrujemy Mszę św. o Najśw. Maryi Pannie tzw. Roraty. Zapraszam wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych, na Msze św. roratnie które celebrujemy we wtorek, czwartek i piątek w okresie Adwentu. Proszę o przyniesienie lampionów, jako znaku czuwania.

3.  Dziś 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Św. Mikołaj przyniósł dla parafian książkę „o św. Józefie”. Proszę przyjąć prezent i zabrać go do domu. Jest on złożony przy wyjściu z kościoła.

4.  Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Modlimy się, w tym miesiącu, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem, była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

5.  Dzisiaj też zbiórka do puszek na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

6.  We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. w Milsku o 17.00, a w Zaborze o 18.00.

7.  Przypominam że, żywności i środków czystości, które chcemy ofiarować potrzebującym, proszę przynosić do 13 grudnia. Dziękuję wszystkim parafianom za zakup świec Caritas.

8.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii „Rekolekcje Adwentowe”, które wygłosi do nas ks. Łukasz Grzendzicki, wikariusz parafii Najśw. Zbawiciela w Zielonej Górze. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św.; przypominam, że w przyszłą niedzielę dodatkowa Msza św. o 13.00 w Milsku, przeniesiona z Dąbrowy; w poniedziałek Msza św. o 17.00 w Milsku, a w Zaborze o 18.30. We wtorek Msza św. o 17.00 w Milsku i o 18.30 w Zaborze. Spowiedź adwentowa, w poniedziałek i wtorek w Milsku od godz. 16.30, a w Zaborze od godz. 18.00.

9.   W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze.

10.  Bp Tadeusz Lityński umożliwia Komitetowi Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla rodziny, nie dla gender” prowadzenie w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zbiórki podpisów pod projektem ustawy mającej na celu wypowiedzenie przez Polskę Konwencji Stambulskiej. Oświadczanie Konferencji Episkopatu Polski jest dostępne na naszej stronie parafialnej.

11.   Przygotowanie dorosłych do bierzmowania rozpocznie się 11 grudnia 2020 o 19.00 w parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca. Wszystkich zainteresowanych proszę o zgłoszenie się do wyznaczonej parafii.

12.   W naszym kościele od przyszłego tygodnia będą dostępne automatyczne podajniki z wodą święconą. Pierwszy już został zainstalowany w Zaborze.

13.  W przyszłą niedzielę 13 grudnia rocznica ogłoszenia stanu wojennego.

14.  Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i owocnego czuwania adwentowego.