I Niedziela Adwentu 29.11.2020

1.  Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła na dzisiejszą Eucharystię.

2.  W czasie adwentu celebrujemy Mszę św. o Najśw. Maryi Pannie tzw. Roraty. Zapraszam wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych, na Msze św. roratnie które będziemy celebrować we wtorek, czwartek i piątek w okresie Adwentu. Proszę o przyniesienie lampionów, jako znaku czuwania.

3.  W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek w Milsku o 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w Milsku. W piątek rano odwiedzę chorych tylko zgłoszonych osobiście lub przez telefon. Wieczorem o 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi w Zaborze.

4.  6 grudnia wspominamy św. Mikołaja Biskupa. Pamiętajmy o przykładzie świętego biskupa i czyńmy dobro. Prezenty dla rodzin z parafii -  książka „o św. Józefie”.

5.  W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

6.  W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

7.  Nasz parafia pomaga 31 rodzinom, a dzieło to koordynuje Parafialny Zespół Caritas. W imieniu Caritas chciałbym więc poprosić, o zaangażowanie się w pomoc rodzinom najbardziej potrzebującym. Możemy to zrobić, przez przyniesienie żywności i środków czystości, które można złożyć do koszy w kościele lub na plebanii. Jest też możliwość przygotowania torby charytatywnej z wskazanymi produktami. Torby można pobrać w zakrystii. Wszelkie produkty prosimy przynosić do 13 grudnia, ponieważ potrzebujemy czasu na przygotowanie paczek i rozwiezienie potrzebującym. Są też do nabycia świece Caritas w cenie 6 zł – mała i 15 zł duża, z których dochód przeznaczony jest na działalność diecezjalnego i parafialnego Caritas.

8.  W III niedzielę adwentu rozpoczniemy w naszej parafii „Rekolekcje Adwentowe”, które wygłosi do nas ks. Łukasz Grzendzicki, wikariusz parafii Najśw. Zbawiciela w Zielonej Górze. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy św.; w poniedziałek Msza św. o 17.00 w Milsku, a w Zaborze o 18.30. We wtorek Msza św. o 17.00 w Milsku i o 18.30 w Zaborze. Spowiedź adwentowa, w poniedziałek i wtorek w Milsku od godz. 16.30, a w Zaborze od godz. 18.00.

9.  W przyszłą niedzielę, do wtorku, będę  głosił rekolekcje adwentowe w parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. W tym czasie będzie celebrował Msze św. w naszej parafii ks. Waldemar Kostrzewski wikariusz parafii miłosierdzia.

10.  Bóg zapłać za ofiary złożone na fundusz budowlany w Milsku w kwocie 1705 zł.

11.  Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.