Grupy i wspólnoty /

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

Opiekun:
Spotkania:

Grupa modlitewna szerząca kult NSPJ, powstała 23.04.2013 roku. Wspólnotę tworzy 14 parafian.

INTRONIZACJA: to postawienie Chrystusa na pierwszym miejscu w życiu osobistym,rodzinnym i społecznym. Jest uroczystym aktem poddania się pod panowanie Jezusa Chrystusa i Jego Miłości.

HISTORIA: Dzieło intronizacji NSPJ Króla Królów i Pana Panów w Polsce zapoczątkowała Służebnica Boża, pielęgniarka i mistyczka Rozalia Celakówna (1901-1944). Pierwsza Wspólnota dla Intronizacji powstała w Krakowie w 1995, powołana przez Ewę Nosiadek, pełniącą do dzisiaj funkcję Krajowego Kordynatora Wspólnot dla Intronizacji NSPJ.

CEL: Wspólnota pragnie służyć Bogu i odpowiedzieć na Jego wezwanie modląc się na adoracjach, wynagradzając za grzechy swoje, rodziny, parafii i narodu. Spotkania formacyjne odbywają się raz w miesiącu.

ZOBOWIĄZANIA CZŁONKÓW WSPÓLNOTY:

1. Włączyć się w dzieło Intronizacji NSPJ Króla Królów i Pana Panów.
2. Częsta lektura Pisma Świętego, połączona z medytacją.
3. Czcić Niepokalane Serce NMP i praktykować modlitwę różańcową.
4. Zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej.
5. Zaangażowanie w dzieła ewangelizacyjne i pomoc potrzebującym.