Niedzielna Msza św.

08:00 Zabór
10:00 Milsko
11:30 Zabór
13:00 Dąbrowa (2 niedziela miesiąca)

Pogoda w Zaborze

Oglądalność strony

dzisiaj
wczoraj
ten miesiąc

twój IP: 3.233.215.231
23-02-2020; 07:33

Sakrament Małżeństwa

Ślub konkordatowy zawarty w kościele w Zaborze lub w Milsku jest wpisywany do Księgi Ślubów w USC w Zaborze i wywiera skutki cywilne w prawie polskim.

Przed zawarciem ślubu konkordatowego, na 3 miesiące przed planowaną datą ślubu, po otrzymaniu dokumentu z USC, narzeczeni powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej celem spisania protokołu przedślubnego przynosząc następujące dokumenty:

1. Dowody osobiste

2. Aktualne metryki chrztu, jeśli narzeczeni są ochrzczeni poza parafią Zabór. Metryka chrztu ważna jest 3 miesiące, gdyż stwierdza stan wolny narzeczonych.

3. Świadectwo Sakr. Bierzmowania (jeśli brak adnotacji w metryce chrztu).

4. Ostatnie świadectwo z nauki religii (do wglądu)

5. Zaświadczenia o ukończeniu Kursu Przedmałżeńskiego.

6. Dane personalne świadków ślubu (warunek: ukończenie 18 lat).

7. Zaświadczenie kierownika USC z gminy, na terenie której zawierany jest ślub  (w przypadku ślubu konkordatowego), stwierdzające brak przeszkód do zawarcia małżeństwa konkordatowego.

8. Potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniach Poradnictwa Rodzinnego. Dokument upoważniający do odbycia spotkań Poradnictwa Rodzinnego otrzymują narzeczeni na pierwszym spotkaniu w kancelarii parafialnej.

W naszej parafii Poradnictwo Rodzinne prowadzi:

pani Magdalena, nauczyciel Naturalnego Planowania Rodziny (NPR) - tel. 698 162 600

Narzeczeni powinni umówić się telefonicznie na 3 spotkania, które odbywają się na plebanii.

Spisanie protokołu przedślubnego i zawarcie Sakramentu Małżeństwa ma miejsce w parafii narzeczonego lub narzeczonej, a nawet w innej parafii, ale za zgodą proboszcza narzeczonego lub narzeczonej. Po spisaniu protokołu przedślubnego przez 3 niedziele, głoszone są zapowiedzi przedślubne w parafii zamieszkania narzeczonych.

W przeddzień ślubu narzeczeni i świadkowie przystępują do spowiedzi św. a po wieczornej Mszy św. odbywa się spotkanie dla narzeczonych w kancelarii parafialnej, podczas którego omawiany jest przebieg obrzędów Sakramentu Małżeństwa.

Kurs Przedmałżeński w zielonogórskich parafiach w 2017 roku:

styczeń/luty parafia Podwyższenia Krzyża św.
marzec parafia Najświętszego Zbawiciela
kwiecień parafia MB Częstochowskiej
maj parafia św. Franciszka z Asyżu
czerwiec św. Jadwigi Śląskiej
czerwiec/lipiec          parafia Miłosierdzia Bożego
wrzesień parafia Ducha św.
październik parafia św. Józefa Oblubieńca
listopad parafia św. Alberta Chmielowskiego