Niedzielna Msza św.

08:00 Zabór
10:00 Milsko
11:30 Zabór
13:00 Dąbrowa (2 niedziela miesiąca)

Pogoda w Zaborze

Oglądalność strony

83738
dzisiaj
wczoraj
ten miesiąc
37
80
1353

twój IP: 3.233.215.231
23-02-2020; 08:41

Sakrament Chrztu św.

Zgłoszenie dziecka: Dziecko do przyjęcia Sakramentu Chrztu św. należy zgłosić w kancelarii parafialnej kilka tygodni przed planowanym chrztem, przynosząc akt urodzenia dziecka.

Miejsce Chrztu św: Sakrament Chrztu św. udzielany jest podczas mszy św. w kościele w Zaborze w sobotę o g. 18.00, w niedzielę o g. 11.30 oraz w kościele w Milsku o g. 10.00.

Rodzice chrzestni: Mogą być nimi osoby wierzące i praktykujące, które przyjęły Sakrament Bierzmowania. Jeśli są małżonkami powinny posiadać ślub kościelny. Nie mogą żyć w konkubinacie, ani na ślubie cywilnym. Jeśli mieszkają poza parafią Zabór powinni dostarczyć do kancelarii parafialnej zgodę do pełnienia funkcji rodziców chrzestnych od proboszcza swojego miejsca zamieszkania.

Spowiedź przed chrztem: Z okazji przyjęcia Sakramentu Chrztu do Komunii św. powinni przystąpić rodzice, jeśli mają ślub kościelny, rodzice chrzestni oraz rodzina. Okazja do spowiedzi św. jest przed każdą mszą św.

Nauka przed chrztem: Przed udzieleniem Sakramentu Chrztu św. wymagana jest nauka dla rodziców i chrzestnych.

Chrzest dziecka poza parafią: Jeśli rodzice dziecka mieszkający poza parafią Zabór mają życzenie ochrzcić dziecko w naszej parafii, wymagana jest zgoda na chrzest od proboszcza miejsca zamieszkania dziecka.

Chrzest dziecka spoza parafii: Jeśli rodzice dziecka mieszkający w parafii Zabór mają życzenie ochrzcić dziecko poza parafią Zabór, wymagana jest zgoda na chrzest od proboszcza parafii Zabór.